cszh-TWenfrdeitplrues

Leták zde.


V sobotu 23. února se uskutečnil v Těchlovicích za podpory obce Těchlovický Masopust. Masky se nejprve sešly u obecního úřadu. Poté, co jsme dostali klíč Těchlovic od starosty obce, vyrazily za rytmu řízné muziky na masopustní průvod. Maškary navštívily každé stavení, kde byly zvány a  podle staročeských  tradic popřály každé hospodyni dobrou úrodu a bohatý rok. Masky si také v každém stavení zatancovaly s paní domácí, či hospodářem.
V průvodu byly děti i dospělí převlečeni za různé masky, které si nakonec můžete prohlédnout ve fotogalerii. Masopust se vydařil a přispěl, doufejme, k dobré náladě v obci. Nakonec se většina ještě pobavila u muziky v místní hospůdce.

Poděkování patří všem, kteří jakýmkoli způsobem podpořili čtvrtý ročník obnovené tradice v Těchlovicích.

Mgr. Květoslav Kolařík – zastupitel Obce Těchlovice

 

Více fotofrafií naleznete ve fotogalerii.V pátek 11. ledna 2019 oslavila nejstarší občanka obce Těchlovice 95. narozeniny. Za obec Těchlovice přišel jubilantce paní J. Kramářové popřát hodně zdraví do dalších let starosta obce Jiří Hýl.

 


Mateřská škola v Těchlovicích děkuji firmě NT Group, s.r.o. za pomoc při odvozu sběrného papíru z mateřské školy do Kovošrotu Děčín. Zvláštní poděkování pak patří panu B. Novotnému, který pomáhal s nakládkou papíru a sám papír ve sběrně vyložil.
                                                                                                     
                                                                                                         Ŕeditelka MŠ Těchlovice
                                                                                                       Mgr. et Bc. Irena Kolaříková


V neděli 9. prosince 2018, na druhou adventní neděli, přijel vánočně naladit občany nejen z Těchlovic pěvecký sbor Lindušky. Kostelem se linuly koledy, písně z muzikálů i jiné vánoční skladby. Všichni zúčastnění se tak mohli připomenout, že letošní Vánoce se již opravdu blíží.
Mgr. Květoslav Kolařík – pořadatel akce.

 


V sobotu 1. prosince  2018 se uskutečnila za podpory obce Těchlovice akce zahájení Adventu v Těchlovicích. Akce byla určena dětem i dospělým. Děti si mohly vyrobit na vánočních dílnách dekorativní výrobek, dospělí si zase mohli pochutnat na vánočním svařáčku. V 16:30 se většina přesunula před Obecní úřad, kde vystoupily děti z Mateřské školy s pásmem koled a písní, kterým potěšily nejen své rodiče. Na konci svého pásma pak rozsvítily „těchlovický“ vánoční stromeček a zahájily tak adventní čas. A protože večer ještě zdaleka nekončil, tak děti trochu postrašili čerti a přišel i svatý Mikuláš  s anděly. Ti rozdávali dětem balíčky, v nichž každý nalezl kromě ovoce i nějaké sladkosti. Večer se vydařil. Všem, kteří se podíleli na jeho organizaci, děkujeme za podporu.

Velké poděkování pak patří zaměstnancům a dětem z Mateřské školy v Těchlovicích – materiální zajištění, organizační práce, příprava pochutin.

Mgr. Květoslav Kolařík – pořadatel akce zahájení Adventu v Těchlovicích.

 
Další fotografie naleznete ve fotogalerii.


Dotace od MMR ČR


Projekt „Oprava místní komunikace 18c
kolem
hřbitova do Přední Lhoty„ byl
realizován za
 přispění prostředků státního
rozpočtu ČR z
programu Ministerstva
pro místní rozvoj.
                                             

Partnerská obec


Těchlovice u Hradce Králové

MŠ Těchlovice

mstechlovice

Živá obec

                                                                                                                                                                                                               

Odběr obecního hlášení

Vyplněním kontaktních údajů souhlasím se zasíláním e-mailů Hlášení obecního úřadu.

Hlášení závad

Chcete-li nahlásit jakoukoliv závadu v rámci katastru obce, využijte našeho formuláře. Kliknutím na tlačítko níže se dostanete na formulář Hlášení závad. Děkujeme předem za spolupráci.

NAHLÁSIT ZÁVADU
© 2003 - 2019 Obec Těchlovice nad Labem. Všechna práva vyhrazena. Tvorba webových stránek pro obce - IVT služby