csenfrdeitplrues
PO, ST 8:00 - 11:00 a 11:30 - 17:00 hod.

Informace pro občany.
Upozorňuji na mimořádné opatření, kterým se prodlužuje zákaz volného pohybu osob na území ČR s výjimkou cest do zaměstnání či obstarávání základních životních potřeb, jako je například nákup potravin. Současně se nařizuje omezit pohyb na veřejně dostupných místech a omezit kontakty s jinými osobami na nezbytně nutnou míru. Pobývat na veřejně dostupných místech se umožňuje nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti. Nadále se omezení pohybu nevztahuje také na cesty v neodkladných úředních záležitostech, pobytu v přírodě nebo účasti na pohřbech. Současně je nutné zachovávat při kontaktu s ostatními osobami odstup nejméně 2 metry, pokud je to možné. Mimořádné opatření platí do 1.4.2020 do 6:00 hod.

Na obecním úřadě mohou požádat občané starší 70 let s trvalým pobytem na území obce Těchlovice, kteří nejsou schopni zajistit si nezbytně nutný nákup potravin, léků, nebo drogistického zboží, prostřednictvím svých rodinných příslušníků, přátel, nebo známých o zajištění těchto prostředků. Objednávky jsou přijímány každý den od 8 do 10 hodin na telefonním čísle 601 591 251 – starosta obce, nebo na emailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Roušky pro občany obce.
Prostřednictvím obecního úřadu, jsou nabízeny roušky především seniorům, ale v současné době můžeme nabídnout roušky i ostatním občanům.  Poptávku po rouškách můžete volat na telefonní číslo 601 591 251 starosta obce, nebo prostřednictvím emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Roušky doručíme do poštovní schránky.
Rád bych poděkoval všem, kteří šijí roušky pro občany obce, jedná se o: P. Cvejnovou, H. Řehákovou – Hauzírkovou, M. Šustovou, I. Sluťákovou, M. Nedvědovou, E. Duranovou, V. Kráslovou - Provazníkovou.

Zrušení svozu velkoobjemového odpadu z domácností.
Tuto sobotu 28. března 2020 měl v obci proběhnout jarní svoz velkoobjemového odpadu z domácností. Na základě sdělení TSM Děčín byl tento svoz zrušen. Náhradní termín byl předběžně stanoven na květen 2020.                                                                                                                                                                                    Jiří Hýl
                                                                                                                                                                                starosta obce


Dotace od MMR ČR


Projekt „Oprava místní komunikace 18c
kolem
hřbitova do Přední Lhoty„ byl
realizován za
 přispění prostředků státního
rozpočtu ČR z
programu Ministerstva
pro místní rozvoj.
                                             

Partnerská obec


Těchlovice u Hradce Králové

MŠ Těchlovice

mstechlovice

Živá obec

                                                                                                                                                                                                               

Odběr obecního hlášení

Vyplněním kontaktních údajů souhlasím se zasíláním e-mailů Hlášení obecního úřadu.

Hlášení závad

Chcete-li nahlásit jakoukoliv závadu v rámci katastru obce, využijte našeho formuláře. Kliknutím na tlačítko níže se dostanete na formulář Hlášení závad. Děkujeme předem za spolupráci.

NAHLÁSIT ZÁVADU