PO, ST 8:00 - 11:00 a 13:00 - 17:00 hod.

Obec Těchlovice nad Labem se nachází v Ústeckém kraji v okrese Děčín na pravém břehu řeky Labe necelých 9 km jižně od Děčína. V obci žije 554 obyvatel.  Jsme menší obec, která získala opět samostatnost v roce 1997 oddělením od města Děčín. Do roku 1996 byly Těchlovice nad Labem součástí Boletic a později součástí Děčína, jako městská část Děčín XXXIV-Těchlovice.

V České republice můžete obec Těchlovice najít na třech místech a to v Královéhradeckém kraji u Hradce Králové (naše partnerská obec), v Jihočeském kraji u Stříbra a naše Těchlovice, které se nachází v Ústeckém kraji v údolí řeky Labe mezi Děčínem a Ústím nad Labem.

mapa

Těchlovice můžete navštívit po silnici II. třídy č. 261, která vede z Děčína podél řeky Labe do Ústí nad Labem-Střekova. Již zpovzdálí vás ohromí čedičový útvar Českého středohoří-Vrabinec, tyčící se nad obcí. Do obce se můžete dopravit také vlakem a autobusem. Těchlovické nádraží leží na trati č. 073 v úseku Děčín-Ústí nad Labem-Střekov. Autobusové spojení je zajištěno linkou č. 450  Děčín-Ústí nad Labem-Chlumec, dopravu zajišťuje KÚ-ÚK.

V obci je prodejna potravin a restaurace „U Kaštanu“. V budově obecního úřadu  najdete kadeřníka, ordinaci lékaře a mateřskou školku s kapacitou 20 dětí. Obec má i dobře vybavenou knihovnu, kde je k dispozici internet pro veřejnost.

Pro sportovní účely naleznete v obci antukový tenisový kurt a fotbalové hřiště, které využívá místní fotbalový klub Český lev. Pro děti je v obci dětské hřiště vybavené hracími prvky, pingpongovým stolem, dětskou lezeckou stěnou a lanovým minicentrem.

Obcí prochází červeně značená turistická stezka. Po této stezce turisté z Děčína navštíví rozhlednu Chlum, zříceninu hradu Vrabinec, Těchlovice a přes Bukovou horu mohou dojít až do skanzenu v Zubrnicích. Těchlovice mají svou turistickou známku a navštívenku, kterou si turisté mohou zakoupit na obecním úřadě, v restauraci „U Kaštanu“, v prodejně potravin, nebo ve stánku s občerstvením u cyklostezky. V Těchlovicích je turisticky nejzajímavější zřícenina hradu Vrabinec, dále pak kostel Stětí sv. Jana Křtitele, ve kterém se každou neděli konají bohoslužby, zvonice na Milířsku nebo nově zrekonstruovaná kaple „Nejsvětější trojice“ v Přední Lhotě.

Turistický ruch v obci oživila nedávno dokončená cyklostezka č. 2. Tato cyklostezka vede krásnou krajinou podél řeky Labe bez velikých kopců a převýšení. Je tak vhodná i pro děti, které stejně jako rodiče s nadšením přivítají chvíle odpočinku strávené u stánku s občerstvením v Přerově na konci Těchlovic. 

V obci dobře fungují dva zájmové spolky a to zahrádkáři a fotbalový klub Český lev, které každoročně pořádají  akce pro děti a občany obce. Mezi nejoblíbenější akce patří novoroční výstup na Vrabinec, ples FK, vítání jara, dětský den, loučení s prázdninami pro děti, nebo mikulášská nadílka. Tyto spolky pořádají brigády na zkrášlení vzhledu obce. Dále obec pořádá autobusové zájezdy do pražských divadel, nebo zájezdy za poznáním jiných krás České republiky. 

Zajímavostmi v okolí jsou Skanzen v blízké vesnici Zubrnice, či zámek ve Velkém Březně. V letních měsících můžete navštívit koupaliště v nedalekých Nebočadech, nebo Aquapark v Děčíně. Za muzeem, kinem nebo divadlem vás pošleme do města Děčín nebo Ústí nad Labem.

obecní úřadrestauraceobchod turisticka znamka

Dotace MŽP ČR


Dotace od MMR ČR


POLICIE ČR

SDH Malé Březno


hasii
ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Živá obec

   
  

MŠ Těchlovice

mstechlovice

Partnerská obec


Těchlovice u Hradce Králové

Odběr obecního hlášení

Vyplněním kontaktních údajů souhlasím se zasíláním e-mailů Hlášení obecního úřadu.

Hlášení závad

Chcete-li nahlásit jakoukoliv závadu v rámci katastru obce, využijte našeho formuláře. Kliknutím na tlačítko níže se dostanete na formulář Hlášení závad. Děkujeme předem za spolupráci.

NAHLÁSIT ZÁVADU